KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15494167
*
nr 1549 4167
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Båtar vid Lofoten. Signerad. Olja på duk, 54x79 cm, yttermått inklusive ram: 67x92 cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juni 2023
kl 18:40:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 18:02:07
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Läs mer om Emile Zoir
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar vid lofoten emile zoir olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Läs mer om Emile Zoir
nr 1549 4167
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Båtar vid Lofoten. Signerad. Olja på duk, 54x79 cm, yttermått inklusive ram: 67x92 cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/6 18:02:07 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1867, död 1936.Läs mer om Emile Zoir
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar vid lofoten emile zoir olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30